Strona główna

Newsletter

Właściwości kamieni

Kamienie to nie tylko ozdoba - według niektórych mają znaczenie magiczne i właściwości zdrowotne. Noszenie biżuterii z ulubionym kamieniem może poprawić samopoczucie albo… przyciągnąć do ciebie miłość i bogactwo. Ile w tym prawdy? Trudno ocenić, ale nie zaszkodzi się przekonać i zobaczyć co oferujemy w naszym sklepie.Właściwości kamieni są znane od wieków. Poszczególnym minerałom przypisuje się znaczenie magiczne                 i zdrowotne. Wybierając określony kamień, możesz więc wpływać na swoje samopoczucie, ale to nie wszystko. Według niektórych źródeł kamienie mogą sprzyjać w osiąganiu wyznaczonych celów, wpływać na nastrój (na przykład wyciszać lub wprost przeciwnie – dodawać energii) czy pomagać w rozwoju osobistym.


Możemy wykonać dla Ciebie biżuterię spersonalizowaną z wybranymi kamieniami np. projekt dostępny w sklepie ale z wybranymi kamieniami lub inny model wg Twoich wytycznych.

Właściwości wybranych kamieni:

Agat – Różnorodność w kolorystyce wynika ze zmieniającego się składu chemicznego poszczególnych roztworów. Jest kamieniem, który daje poczucie równowagi, oparcie, odwagę i spokój. Jest wsparciem dla osób zajmujących się public relations, zarządzaniem, psychologom, prawnikom, politykom, przedsiębiorcom, nauczycielom. Agat uchodzi za symbol bogactwa i długiego, udanego życia. Chroni noszącą go osobę przed wszelkim złem i dodaje sił witalnych. Wpływa pozytywnie na wzrok i skórę, łagodzi bóle głowy i gorączki. Aktywizuje siły obronne organizmu. Agat pomaga rozładować wewnętrzne napięcia i rozbudza popęd seksualny

Akwamaryn – minerał od błękitnego, po niebieskozielony. Barwa akwamarynu symbolizuje nieskończoną dal morską, jest zatem kamieniem żeglarzy i wszystkich , którzy podróżują szlakami wodnymi. Pomaga w wyrażaniu uczuć i myśli oraz wzmacnia asertywność. Może więc pozytywnie wpływać na kontakty z ludźmi. Właściwości lecznicze tego kamienia szlachetnego to m.in. łagodzenie alergii, kataru, zwiększenie odporności, łagodzenie chorób neurologicznych.

Amazonit – minerał barwy zielonej lub niebieskozielonej. Zawdzięcza swoją nazwę legendarnej Amazonii, która swą nazwę wzięła od rzeki – Amazonki. Sprzyja koncentracji. Pomaga w realizacji i pomyślnym zwieńczeniu dawnych projektów. Pomaga wziąć życie w swoje ręce. Niepewność, czy strach, kamień ten zamienia na twórcze możliwości, których wykorzystanie skutkuje spełnionymi marzeniami. Jest pożyteczny dla pisarzy, muzyków, tancerzy, malarzy i rzeźbiarzy Amazonit to kamień pomagający radzić sobie ze strachem i zmartwieniami, pomaga odzyskać spokój w ciężkich czasach, pozytywnie działa na układ nerwowy.

Ametyst – barwa to wszystkie odcienie fioletu. Pomaga uporać się z napięciem psychicznym, traumą i złymi emocjami. Wybierz go, jeśli na co dzień prowadzisz stresujący tryb życia, żyjesz w pędzie i chcesz odnaleźć równowagę. Idealny dla osób stojących przed podjęciem trudnych decyzji, lub nie wiedzących jak wybrnąć ze skomplikowanych sytuacji.. Ametyst łagodzi bóle głowy, leczy bezsenność, uwalnia od uzależnień, np. alkoholizmu. Poprawia stan skóry. Ten kamień szlachetny będzie pomocny także gdy pozostajesz z kimś w konflikcie lub przepełniają cię złe emocje – ametyst ma ponoć zdolność „oczyszczania” miejsc i ludzi z nagromadzonej negatywnej energii. 

Cytryn – to odmiana kwarcu od słomkowego, poprzez żółty o różnym nasyceniu .Nazywany kamieniem sukcesu pomaga w negocjacjach oraz kamieniem dobrobytu. Pomaga w rozwoju osobowym, awansie, biznesie. Wspomaga chorych na cukrzycę, pobudza wydzielanie insuliny, uspakaja, wspomaga proces trawienia. Wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu. działa łagodząco przy migrenach. Wpływa na stabilność materialną, zadowolenie w życiu zawodowym.

Cyrkon –  może być bezbarwny, żółty, czerwony, pomarańczowy, brązowy, żółtawo- zielony, jaskrawozielony, ciemnozielony do szafirowego „Kamień cnoty” pozwala dążyć do swoich marzeń i ideałów, w zgodzie ze sobą, nie zatracając przy tym racjonalności i twardego trzymania się rzeczywistości. Ochroni nas przed negatywnymi emocjami, harmonizując duchowe doznania z ziemskimi.

Fluoryt - nazywany również Kamieniem Geniuszy, to jeden z najpopularniejszych kamieni, występujących na naszej planecie. Dwie jego najbardziej powszechne barwy to fiolet i zieleń, rzadziej spotykany jest fluoryt żółty, niebieski, czerwony czy różowy. Pomaga w koncentracji i zachęca do obiektywnego spojrzenia na każdą sytuację. Wycisza emocje w chwilach stresowych, pozwalając na złapanie oddechu i zrobienie kroku w tył. Wspomaga układ kostny i nerwowy, działa korzystnie na pracę serca, wspomaga przemianę materii. Pomocny dla osób z bólami głowy, migrenami, problemami ze skórą i włosami.

Granat – Występuje w kolorach od pomarańczowo przez bordową do fioletowoczerwonej. Wspomaga pracę serca, pobudza krążenie. Pomaga w leczeniu reumatyzmu i stanów zapalnych, alergii i astmy. Poprawia aktywność seksualną. Usprawnia pracę jelit, rozgrzewa organizm. wspomaga kuracje hormonalne. Dodaje wiary w siebie, przezwyciężą nieśmiałość. Pomaga osiągnąć poczucie własnej wartości.

Hematyt – Minerał o stalowoczarnej barwie, niektóre hematyty wykazują iryzację, czyli mienią się tęczowymi barwami w kontakcie ze światłem. To ten charakterystyczny „efekt benzynki”, który widzimy na niektórych koralikach. Oddziałuje na krew i krwiobieg w organizmie człowieka.. Ponadto leczy problemy z bezsennością oraz choroby reumatyczne. Ułatwi realizację obranego celu, jak i pozwoli pozbyć się wszelkich trudności na tej drodze.  Po prostu sprawia, że marzenia się realizują, dzięki naszej silnej woli i nieprzeciętnej wytrzymałości.

Jaspis – związki żelaza nadają jaspisom barwę brązową, żółtą, czerwoną lub zieloną. Pomaga utrzymać i chronić wszystko, co do tej pory osiągnęliśmy, a także rozwijać to, co posiadamy w odpowiednim kierunku. Ułatwia podejmowanie racjonalnych decyzji i trzyma mocno przy ziemi, pozwalając jednocześnie na podejmowanie własnych, niezależnych i mądrych decyzji.

Jadeit – kolor może wahać się od odcieni zieleni i niebieskiego, przez żółty, czerwony, biały, lawendowy, szary i czarny. Znany przede wszystkim w kulturze chińskiej, gdzie kojarzony jest władzą, uznaniem i z bogactwem. Pomaga oczyścić organizm z toksyn, wspomaga leczenie chorób nerek, wątroby oraz poprawia pracę układu trawiennego. Jest doskonały dla osób zajmujących się negocjacjami, handlem, czy podejmującymi ważne decyzje w swoim życiu zawodowym. Pomaga osiągnąć sukces materialny.

Koral - jest pomocny w zwalczaniu chorób kobiecych, np. obfitych miesiączek, nieregularnych cykli, ma też zwiększać płodność. Ma dobry wpływ na układ krążenia i wzmacnia kości. Ten kamień pomaga rozbudzić zmysły, dlatego będzie najlepszym wyborem gdy twoim celem jest znalezienie drugiej połówki. Zalecany turystom. Pasuje do wszystkich znaków zodiaku.

Kwarc różowy –odmiana kwarcu o zabarwieniu bladoróżowym, głębokoróżowym i różowoczerwonym. Kwarc różowy służy pomocą w trudnych problemach sercowych. Jest znakomitym podarunkiem dla osób, których przyjaźń chcemy uzyskać lub umocnić. Pomocny przy bólach głowy, stawów i mięśni. Często stosowany jest również w walce ze stresem, bezsennością i szkodliwym promieniowaniem urządzeń elektrycznych. Kwarc różowy to kamień miłości i czułości. Uwrażliwia na piękno oraz zwiększa zdolność empatii.

Kamień księżycowy – minerał charakteryzujący się srebrzysto-niebiesko-perłową poświatą . Jest talizmanem artystów. Przyciąga miłość, zalecany dla osób samotnych, przynosi szczęście, pomaga odkryć ukryte talenty Poprawia funkcjonowanie układu moczowego, płciowego, pokarmowego, przysadki mózgowej, układ limfatyczny. Uspakaja, poprawia sen, chroni przed wpływem księżyca.. Rozwija wszelkie aspekty kobiecej intuicji i mądrości, chroni także przed wpływem innych osób.

Kryształ górski –bezbarwny minerał, jeden z najbardziej oczyszczających kamieni. Zalecany dla osób pracujących przy komputerach, neutralizuje jego oddziaływanie. W połączeniu ze srebrem zwiększa się jego oddziaływanie .Odbija od nas negatywne wpływy innych osób. Pozwala skupić się na własnych pragnieniach            i marzeniach.

Kwarc dymny – Minerał o brązowej, czarnej lub ciemnoszarej barwie przypominającej dym. Przeciwdziała depresji, łagodzi podrażnienia, usuwa toksyny, przynosi szczęście. Jest kamieniem wskazanym dla osób, którym szczególnie trudno jest dokonywać zmian w życiu z obawy przed nieznanym.Pomaga zmienić się wewnętrznie, odnaleźć radość w swoich dokonaniach i zaakceptować siebie. Działa zbawiennie na dolegliwości jelitowe, zaburzenia czynności nerek i organów płciowych. Przeciwdziała depresji i melancholii.

Labradoryt – minerał bezbarwny oraz o barwie białej, szarej i zielonej. Występuje widoczne migotanie odcieni niebieskich w trakcie poruszania kamieniem . Daje ulgę w chorobach kręgosłupa, bólach stawów, reumatyzmie, pomaga przy przeziębieniu, chorobach oczu, opóźnia starzenie, reguluje metabolizm, pobudza aktywność fizyczną. Pobudza kreatywność i innowacyjność.  Pozwoli dostrzec wyjście z trudnych sytuacji.

Lapis lazuli – minerał o kolorze niebieskim, granatowym, fioletowym. Wzmacnia ciało i umysł. Wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia sen. Wzmacnia silną wolę, kreatywność, koncentrację. Przynosi szczęście, poprawia nastrój. Pomaga lepiej i dokładniej zrozumieć otaczający nas świat. Pozwala także dostrzec własną osobę, położenie i możliwości, które są do wykorzystania.

Malachit - minerał o zielonej i ciemnozielonej barwie. Daje ukojenie i wprowadza w stan harmonii ze światem. Ze względu na zawartość miedzi ma właściwości bakteriobójcze, pobudza też krążenie krwi i łagodzi bóle różnego pochodzenia. Wybierz go jeśli brakuje ci kontaktu z naturą, spokoju, równowagi, harmonii. Jest amuletem chroniącym przed niebezpieczeństwem

Obsydian - Ze względu na działanie różnych minerałów w nim zawartych, kolor obsydianu może być czarny, ciemno-czerwony, zielono-brązowy, choć istniej też tzw. obsydian śnieżny. Obsydian chroni rodzinę, pomaga w koncentracji, obdarza mądrością i siłą. Pomocny w zaburzeniach systemu trawiennego, korzystnie wpływa na skórę i włosy. Obsydian jest doskonałym kamieniem wspierającym nasz rozwój duchowy. Obsydian pomaga zaakceptować swój wygląd i siebie takim jakim się jest. Pomaga zwalczać negatywne myśli na temat siebie i innych. Obsydian chroni przed emocjonalnym wykorzystaniem przez innych ludzi i wspiera w czasie gdy presja z zewnątrz jest trudna do zniesienia. Obsydian jest świetnym kamieniem dla ludzi delikatnych, wrażliwych i czułych. 

Onyks – barwa czarna lub szara, z pasmami czarnymi, szarymi, brunatnymi lub białymi, czasami lekko przezroczysty. Wzmacnia odporność psychofizyczną oraz przyspiesza regenerację zarówno w wymiarze fizycznym jak i psychicznym. Onyks jest zatem kamieniem dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Znakomity tak samo dla sportowców jak i wykonawców stresującej pracy - menadżerów, kadry kierowniczej i zarządzającej. Onyks uważany jest za kamień przynoszący duchową inspirację i jasność umysłu. Pomocny przy leczeniu dolegliwości skóry takich jak infekcje grzybiczne, zapalenia skóry oraz poparzenia słoneczne. Ma korzystny wpływ na układ kostny wzmacniając zęby i kości. Regeneruje serce i nerki.

Perła – barwa biała, białoróżowa, kremowa, różowa, żółta, szara, ciemnoszara, czarna z refleksem zielonym, niebieskim lub oberżynowym, białozielonkawa o tęczowym połysku lub czarna. Perły ze względu na swoje organiczne pochodzenie równoważą rytm naszego życia i gospodarkę hormonalną z cyklami Księżyca. Stabilizacja przemiany materii, równowaga wodno-lipidowa, oczyszczanie organizmu z toksyn i odnowa komórek, w tym również tych dotkniętych chorobami, czynią funkcjonowanie naszego organizmu zgodne z rytmem przemian zachodzących w naturze. Poleca się je kobietom, które mają trudności z zajściem w ciążę, a także kobietom w ciąży lub w okresie przekwitania. Pomagają, mówiąc w przenośni, „odrodzić się na nowo” lub „zrzucić starą skórę węża”, czyli zamknąć pewien rozdział i rozpocząć w życiu nowy etap.

Piryt – ze względu na podobieństwo barwą do złota, nazywane bywa "złotem głupców". Piryt jest kamieniem niezależności, samodzielności i odpowiedzialności. Nadaje się znakomicie dla osób chcących wziąć życie w swoje ręce i przeprowadzić w nim wielkie zmiany. Daje motywację i energię niezbędną do zapoczątkowania i przeprowadzenia tych zmian i pomaga uporać się z wszelkimi problemami. Jest kamieniem równowagi i harmonii. W noszącej go osobie rozbudza ukryte talenty. Piryt stymuluje również kreatywność i daje natchnienie osobom zajmującym się dziedzinami artystycznymi - rzeźbą, architekturą, malarstwem, grafiką ale też i nauką. Ponieważ zwiększa koncentrację, poprawia pamięć, ułatwia analizę i logiczne myślenie jest doskonałym kamieniem dla uczniów i studentów. W  jest stosowany jako środek pomocny w stanach zapalnych i chorobach dróg oddechowych. Jest wypróbowanym środkiem przeciwko anginie i grypie, łagodzi kaszel. W astrologii, jako jeden z niewielu kamieni, przyporządkowywany jest każdemu ze znaków Zodiaku.

Rubin – barwy od czerwonej, poprzez purpurową i brunatnoczerwoną. Jest symbolem miłości. Symbolizuje również wielką namiętność, której towarzyszy gorące i prawdziwe uczucie. Czerwony kolor tego minerału pomaga we wszelkich procesach oczyszczania i sprzyja wewnętrznej harmonii. Rubin pomaga zwalczać gorączkę, wzmacnia serce i układ krwionośny. Odpowiada za radość życia, pozytywne myślenie, zwiększa wrażliwość, chroni przed nieszczęściem i doda dynamizmu do działania. Rubin przyciąga do nas pozytywnych ludzi, a także wzmacnia zadowolenie ze związku. W życiu zawodowym doda autorytetu i pewności siebie.

Szafir – barwy poprzez biały, bezbarwny, jasnoróżowy, czerwonawy, pomarańczowoczerwony , purpurowy, fioletowy, fioletowoniebieski, zielony, jasnoniebieski, szary, brunatny i  czarny. Otwiera horyzonty intelektualne. Jego silne oddziaływanie pozwala utrzymać trwały związek i wzmacnia jego partnerski układ. Szafir jest pomocny w walce z chorobami oczu, brakiem apetytu czy kłopotach dermatologicznych. Znakomicie sprawdza się w leczeniu przeziębień, infekcji oraz w stanach gorączkowych. Wzmacnia serce i zapobiega krwawieniom. Ma działanie uspokajające i jest stosowany w przypadku bezsenności. Wzmacnia siłę woli, chroni przed fałszem

Spinel – barwa zróżnicowana; czerwona, niebieska, zielona, ciemnobrązowa i  czarna . Spinel jest kamieniem, który podwyższa poziom energii życiowej, aktywności fizycznej i ogólnej wydajności organizmu. Dzięki większej witalności możemy łatwiej stawiać czoła wyzwaniom osobistym i zawodowym, problemom czy chorobom. Ułatwia łączenie wielu obowiązków, a także ról, którym musisz sprostać. Przezwycięży lęk przed wypowiadaniem własnego zdania, w którym prawda i szczerość to Twoja silna broń. Pozytywnie wpływa na zdrowy wzrost włosów i paznokci oraz promienny wygląd skóry. Korzystnie wpływa na aktywność seksualną, wspomaga leczenie dolegliwości związanych z jelitem grubym, prostatą, zapaleniem stawów.

Sodalit – różne odcienie niebieskości, szary, brązowy, żółtawy. To kamień mający wiele różnych właściwości. Pomaga rozjaśnić umysł i polepszyć koncentrację. Jest kamieniem logicznego myślenia przydatnym zwłaszcza podczas medytacji lub nauki. Pozwala spojrzeć na życie realistycznie i logicznie, z nowej, lepszej perspektywy. Jest mocno powiązany z materią. Dzięki tej właściwości możemy łatwiej urzeczywistniać nasze cele i ideały. Niebieski kolor sodalitu ma uspakajające właściwości i pomaga radzić sobie ze skomplikowanym stylem życia. Łagodzi lęki i oczyszcza umysł, w ten sposób umożliwiając znalezienie prawdy i sensu życia.

Turkus – minerał o barwie niebieskiej, niebieskozielonej i turkusowej. W dawnych epokach noszony był przez wojowników jako talizman. Oprawiony w srebro leczy bezsenność. Pomaga w leczeniu wątroby, wrzodów żołądka. Poprawia odporność. Przyciąga miłość, dobrobyt, zdrowie. Jest nazywany kamieniem szczęścia, zdrowia i pomyślności. Według wierzeń ma chronić przed nieszczęśliwymi wypadkami i zapobiegać stanom lękowym. Będzie odpowiedni dla osoby, która ma przed sobą do wykonania trudne zadanie i potrzeba jej hartu ducha. Kamień doda jej optymizmu i wiary we własne możliwości.

Turmalin – minerał o różnorodnej gamie barw od bezbarwnego, przez różowy, zielony, niebieski, różowozielony tzw. arbuzowy aż po czarny. Turmalin odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość. Zaliczany jest do kamieni słonecznych w związku z tym przyciąga przyjaźnie i inspiracje i ułatwia porozumienie. Turmalin ma zdolność obniżania gorączki i łagodzenia oparzeń oraz dolegliwości dróg oddechowych. Pomocny jest również przy przeziębieniach i zawrotach głowy. Chroni przed negatywną energią i uczy cierpliwości. Chroni przed zazdrością, egoizmem i nieufnością. Turmalin rozprasza lęki i pomaga w zasypianiu. Kamień ten ochroni przed nieprzyjazną energią ze strony innych osób. To doskonały amulet na tzw. „wampiry energetyczne”.

Tygrysie oko- migotliwy minerał z efektem kociego oka. Występuje w kolorach brązu i złota. Kamień ten łagodzi dolegliwości związane z astmą, nieżytem oskrzeli oraz innymi chorobami dróg oddechowych. Uspokaja i uśmierza ból głowy. Dodaje otuchy, pewności siebie i zwalcza nastroje depresyjne. Chroni przed "złym spojrzeniem" i daje poczucie bezpieczeństwa. Uczy pozytywnego myślenia, elastyczności i tolerancji. Tygrysie oko wnosi w nasze życie radość i sprawia, że jesteśmy spełnieni, a wszystko co robimy daje nam satysfakcję.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie i dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniac końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
Akceptuję warunki